Rozmýšlajte, než zverejníte fotky svojho dieťaťa na internete!

Dávate radi fotky svojich deti na internet? Možno by ste sa ale mali zamyslieť, kto a ako sa na naše deti pozerá. Myslíte aj na to, čo bude vaše dieťa hovoriť za pár rokov na to, až spolužiaci nájdu jeho fotky na internete za ktoré sa bude trebárs hanbiť.  Môžu sa mu za to spolužiaci začať vysmievať a v najhoršom prípade to skončiť šikanovaním. Za to vám určite vaše dieťa nepoďakuje.

Question Mark Cloud

photo: Micky.!

A preto skôr ako na internete zverejním fotky našich deti, zamyslíme sa. Je nutné, aby všetci videli vaše dieťa nahé vo vani? Myslíte si, že vaše fotky sú na Facebooku v bezpečí? Tak na to zabudnite. Nie je nič jednoduchšie ako stiahnuť fotky z akéhokoľvek profilu.  Ak už aj dávate fotky deti na sociálne siete, tak rozhodne nie nahé vo vani, alebo iné chúlostivé za ktoré sa môžu v budúcnosti hanbiť.

 

Premýšľajte predtým ako ich zverejníte.  Nejde iba o chúlostivé fotky, ale už od narodenia robíte takzvanú digitálnu stopu vašemu dieťaťu, ktorej sa už do konca svojho života nezbaví. Facebook napríklad i po zrušení vášho profilu dáta uschováva ďalej. A cez google, ktorý indexuje všetko, nájdete na internete praktický čokoľvek.

Pozrite sa do svojho profilu na to, čo všetko o sebe a svojich deťoch píšete. Aké fotky tam máte. Zamyslite sa, či by nebolo lepšie nejaké vymazať a pár príspevkov upraviť. Fotky svojich ratolestí posielajte babičke radšej e-mailom alebo ich ukážte osobne.