Cyklistika a všetko o nej

Cyklistika a všetko o nej
Cyklistikou spaľujeme kalórie a tvarujeme nohy, boky, zadok. Vaša tepová frekvencia vyskočí na podobnú úroveň ako keď bežíte. Je to i skvelá voľba pre tých, ktorí majú problém s krížami, kolenami a kotníkmi, pretože tieto časti tela bicykel veľmi šetrí na rozdiel od behania.
 
 
Môžete sa vydať na horské cesty, cyklo trasy alebo do lesa.
Základom je si zvoliť dobrý terén a trasu, ktorá bude trvať zhruba 30-60 minút. Počas tohto času je možné spáliť až 400 kalórii, čo znamená dať dole jednu, alebo dve menšie desiaty. To už sa oplatí, nie? Pokiaľ vás zaujíma, ako často, tak 3-5 dní v týždni stačí. Inak riskujete, že sa fyzicky zničíte na nasledujúce dni.
Vybrať si môžete od najľahšieho tempa až po tu najťažšiu úroveň. Od rovín, ktoré sú skôr pre začiatočníkov, až po dlhé kopce. Niekedy záleží tiež na podmienkach, na ktoré počas jazdy narazíte. Dážď, vietor alebo sneh dokážu pridať veľmi na obtiažnosti. Hlavne po ceste hore to pocítite.
Čo potrebujete
Pokiaľ nemáte vlastný bicykel, môžete si kúpiť nový. V špecializovaných obchodoch vám radi poradia, čo je vhodné k vašim potrebám na jazdu. Zoženiete tu i potrebné vybavenie, ktoré sa týka nielen bezpečnosti, ale i rôznych vylepšení od odrazových sklíčiek cez blatníky, bezpečnostný zámok proti krádeži až po vhodné oblečenie.
Ešte pre úplnosť si povedzme dôležitú radu, ktorú nepodceňujte. Vždy a za akýchkoľvek okolností používajte prilbu. Poranenie hlavy je jedno z najčastejších cyklistických zranení. Ľudia často zabúdajú na ochranu svojho zdravia, ale v tomto prípade to môže mať nenapraviteľné a fatálne následky.
IMG_4578
Šport ako koníček
Nie je nad to si za teplého dňa a krásneho počasia vyraziť von na bicykli. Čím rýchlejšie idete, tým viac vzduchu okolo vás prúdi. Čím viac kilometrov prejdete, tým väčšiu radosť zo seba máte. Rodinný výlet, jazdenie do práce alebo akýkoľvek presun z miesta na miesto pomocou vlastnej sily. Cyklistiku môže robiť naozaj každý.
Je to skrátka vynikajúci spôsob, ako si vyčistiť hlavu a udržať kondíciu.
photo by: