Ako motivovať deti k hre na hudobný nástroj

Hra na hudobný nástroj má pozitívny vplyv na rozvoj dieťaťa. Nielen z tohto dôvodu sa mnohí rodičia snažia, aby ich dieťa na nejaký hudobný nástroj hralo. Niekedy to ale nie je tak úplne jednoduché, pretože dieťa buď nechce hrať vôbec, alebo sa mu čas od času nechce cvičiť. Čo teraz? Nútiť dieťa do hry na hudobný nástroj? Počkať, až sa samo rozhodne, že chce na niečo hrať? Dá sa dieťa nejako motivovať, aby hralo rado a pravidelne?
Prečo hrať na hudobný nástroj
Hra na hudobný nástroj býva pre deti veľkým prínosom. A pozitíva sa prenášajú samozrejme i do dospelosti.
Prínosom hry na hudobný nástroj sú zlepšenie koordinácie rukou,  tréning/rozvoj mozgu, rozvoj pamäti, cvičenie a trpezlivosť, pozitívny vplyv na emočný vývoj, zvýšenie sebavedomia, schopnosť zapadnúť do kolektívu a získať nových kamarátov
Gítar.

photo:

div>
Ako začať
Základom úspechu je výber správneho hudobného nástroja a výber učiteľa. Začiatky by nemali byť náročné, hra na hudobný nástroj by mala deti baviť.
Ako deti motivovať
Pozitívna motivácia – dieťa chváliť, povzbudzovať, dávať najavo záujem a podobe. Hrať s deťmi. Vytýčiť si nejaké reálne ciele, zahrať si na Vianoce koledu alebo na oslave pesničku. Vziať dieťa na koncert.
Nikdy dieťa nenúťte do hry, aj keď občas asi treba tieťa trochu prinútiť ale dlhodobo to nemá zmysel. Neporovnávajte ho s inými. Nestresujte dieťa, nekričte naňho a nehnevajte sa naňho.

Pridaj sa a okomentuj

*